Free price checker, updated daily
capers price tracker
The best value on capers in Greater Vancouver right now is $4.49 for 250 ml at IGA (BC), the lowest per unit of the 10 grocery stores we price every day. That works out to $1.80/100ml against $4.91/100ml at Urban Fare, the worst value of the 10.
Prices at 10 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $4.49 | 250 ml | $1.80/100ml | View ↗ | |
| $7.49 | 370 ml | $2.02/100ml | View ↗ | |
| $2.89 | 125 ml | $2.31/100ml | View ↗ | |
| $3.00 | 125 ml | $2.40/100ml | View ↗ | |
| $3.49SALE | 125 ml | $2.79/100ml | View ↗ | |
| $3.49SALE | 125 ml | $2.79/100ml | View ↗ | |
| $4.19 | 130 ml | $3.22/100ml | View ↗ | |
| $4.49$5.49SALE | 118 ml | $3.81/100ml | View ↗ | |
| $4.99$5.79SALE | 118 ml | $4.23/100ml | View ↗ | |
| $5.79 | 118 ml | $4.91/100ml | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 38 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
28 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does capers cost in Vancouver?
Where is capers cheapest right now?
Is capers on sale anywhere right now?
How often are these capers prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the salescapers prices by store: Real Canadian Superstore · No Frills · Loblaws · Safeway · Save-On-Foods · Sobeys · FreshCo · Marketplace IGA