Free price checker, updated daily
caraway seed price tracker
The best value on caraway seed in Greater Vancouver right now is $2.29 for 100 g at Save-On-Foods, the lowest per unit of the 8 grocery stores we price every day. That works out to $2.29/100g against $20.50/100g at Thrifty Foods, the worst value of the 8.
Prices at 8 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $2.29 | 100 g | $2.29/100g | View ↗ | |
| $5.50 checked September 28 | 50 g | $11.00/100g | View ↗ | |
| $6.50 | 50 g | $13.00/100g | View ↗ | |
| $5.99 | 38 g | $15.76/100g | View ↗ | |
| $6.29 | 38 g | $16.55/100g | View ↗ | |
| $6.49 | 38 g | $17.08/100g | View ↗ | |
| $6.49 | 38 g | $17.08/100g | View ↗ | |
| $7.79 | 38 g | $20.50/100g | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 13 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
3 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does caraway seed cost in Vancouver?
Where is caraway seed cheapest right now?
Is caraway seed on sale anywhere right now?
How often are these caraway seed prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the sales