Free price checker, updated daily
corn syrup price tracker
The best value on corn syrup in Greater Vancouver right now is $5.49 for 1 l at No Frills, the lowest per unit of the 9 grocery stores we price every day. That works out to $0.55/100ml against $1.00/100ml at PriceSmart Foods, the worst value of the 9.
Prices at 9 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $5.49 | 1 l | $0.55/100ml | View ↗ | |
| $5.49 | 1 l | $0.55/100ml | View ↗ | |
| $3.99$4.69SALE | 500 ml | $0.80/100ml | View ↗ | |
| $3.99$5.29SALE | 500 ml | $0.80/100ml | View ↗ | |
| $3.99$5.49SALE | 500 ml | $0.80/100ml | View ↗ | |
| $8.49 | 1 l | $0.85/100ml | View ↗ | |
| $4.59 checked September 11 | 500 ml | $0.92/100ml | View ↗ | |
| $4.99$5.19SALE | 500 ml | $1.00/100ml | View ↗ | |
| $4.99$5.29SALE | 500 ml | $1.00/100ml | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 43 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
33 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does corn syrup cost in Vancouver?
Where is corn syrup cheapest right now?
Is corn syrup on sale anywhere right now?
How often are these corn syrup prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the salescorn syrup prices by store: Real Canadian Superstore · No Frills · Loblaws · Safeway · Save-On-Foods · Sobeys · FreshCo · Marketplace IGA