Free price checker, updated daily
green chiles price tracker
The best value on green chiles in Greater Vancouver right now is $1.99 for 118 ml at Safeway, the lowest per unit of the 10 grocery stores we price every day. That works out to $1.69/100ml against $3.38/100ml at PriceSmart Foods, the worst value of the 10.
Prices at 10 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $1.99 | 118 ml | $1.69/100ml | View ↗ | |
| $1.99 | 118 ml | $1.69/100ml | View ↗ | |
| $5.00$5.49SALE checked September 26 | 250 ml | $2.00/100ml | View ↗ | |
| $2.69$3.19SALE | 114 ml | $2.36/100ml | View ↗ | |
| $2.69$3.19SALE | 114 ml | $2.36/100ml | View ↗ | |
| $3.29 | 114 ml | $2.89/100ml | View ↗ | |
| $3.29 | 113 ml | $2.91/100ml | View ↗ | |
| $3.29 checked September 28 | 113 ml | $2.91/100ml | View ↗ | |
| $3.99 | 118 ml | $3.38/100ml | View ↗ | |
| $3.99 | 118 ml | $3.38/100ml | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 31 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
21 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does green chiles cost in Vancouver?
Where is green chiles cheapest right now?
Is green chiles on sale anywhere right now?
How often are these green chiles prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the sales