Free price checker, updated daily
ham price tracker
The best value on ham in Greater Vancouver right now is $4.39 for 1 kg at Real Canadian Superstore, the lowest per unit of the 11 grocery stores we price every day. That works out to $0.44/100g against $2.62/100g at Fresh St. Market, the worst value of the 11.
Prices at 11 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $4.39$36.88SALE checked September 26 | 1 kg | $0.44/100g | View ↗ | |
| $4.39$34.42SALE | 1 kg | $0.44/100g | View ↗ | |
| $6.59$9.90SALE | 1 kg | $0.66/100g | View ↗ | |
| $6.59$13.87SALE | 1 kg | $0.66/100g | View ↗ | |
| $13.18$44.05SALE | 2 kg | $0.66/100g | View ↗ | |
| $26.37$39.60SALE | 4 kg | $0.66/100g | View ↗ | |
| $9.46 | 1 kg | $0.95/100g | View ↗ | |
| $9.90$12.10SALE | 1 kg | $0.99/100g | View ↗ | |
| $44.00 | 4 kg | $1.10/100g | View ↗ | |
| $8.49 | 454 g | $1.87/100g | View ↗ | |
| $4.59$7.39SALE | 175 g | $2.62/100g | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 410 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
400 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does ham cost in Vancouver?
Where is ham cheapest right now?
Is ham on sale anywhere right now?
How often are these ham prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the sales