Free price checker, updated daily
pumpkin puree price tracker
The best value on pumpkin puree in Greater Vancouver right now is $4.29 for 796 ml at Save-On-Foods, the lowest per unit of the 11 grocery stores we price every day.
Prices at 11 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $4.29$7.79SALE | 796 ml | $0.54/100ml | View ↗ | |
| $4.79$6.00SALE | 796 ml | $0.60/100ml | View ↗ | |
| $4.79$6.79SALE | 796 ml | $0.60/100ml | View ↗ | |
| $5.00 | 796 ml | $0.63/100ml | View ↗ | |
| $5.00 | 796 ml | $0.63/100ml | View ↗ | |
| $5.99$7.99SALE | 796 ml | $0.75/100ml | View ↗ | |
| $6.99 | 796 ml | $0.88/100ml | View ↗ | |
| $3.99$5.49SALE | 398 ml | $1.00/100ml | View ↗ | |
| $8.49 | 796 ml | $1.07/100ml | View ↗ | |
| $7.99$8.99SALE | 357 g | $2.24/100g | View ↗ | |
| $12.99$13.99SALE | 150 g | $8.66/100g | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 45 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
35 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does pumpkin puree cost in Vancouver?
Where is pumpkin puree cheapest right now?
Is pumpkin puree on sale anywhere right now?
How often are these pumpkin puree prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the salespumpkin puree prices by store: FreshCo · Loblaws · No Frills · Safeway · Save-On-Foods · Sobeys · Real Canadian Superstore