Free price checker, updated daily
refried beans price tracker
The best value on refried beans in Greater Vancouver right now is $3.50 for 546 ml at No Frills, the lowest per unit of the 11 grocery stores we price every day. That works out to $0.64/100ml against $1.13/100ml at Your Independent Grocer, the worst value of the 11.
Prices at 11 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $3.50$3.79SALE | 546 ml | $0.64/100ml | View ↗ | |
| $3.99 | 546 ml | $0.73/100ml | View ↗ | |
| $4.00$5.00SALE checked September 23 | 454 g | $0.88/100g | View ↗ | |
| $3.79 | 398 ml | $0.95/100ml | View ↗ | |
| $5.29 | 546 ml | $0.97/100ml | View ↗ | |
| $5.29 | 546 ml | $0.97/100ml | View ↗ | |
| $4.29 | 430 g | $1.00/100g | View ↗ | |
| $3.99 | 398 ml | $1.00/100ml | View ↗ | |
| $3.99 | 398 ml | $1.00/100ml | View ↗ | |
| $3.99$4.49SALE | 398 ml | $1.00/100ml | View ↗ | |
| $4.49 checked September 28 | 398 ml | $1.13/100ml | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 96 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
86 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does refried beans cost in Vancouver?
Where is refried beans cheapest right now?
Is refried beans on sale anywhere right now?
How often are these refried beans prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the salesrefried beans prices by store: Real Canadian Superstore · No Frills · Loblaws · Safeway · Save-On-Foods · Sobeys · FreshCo · Marketplace IGA