Free price checker, updated daily
salsa price tracker
The best value on salsa in Greater Vancouver right now is $11.00 for 2 l at Real Canadian Superstore, the lowest per unit of the 11 grocery stores we price every day. That works out to $0.55/100ml against $1.08/100ml at Urban Fare, the worst value of the 11.
Prices at 11 Greater Vancouver stores last confirmed . We re-check every day.
This week, by store
| Store | Price | Size | Per unit | |
|---|---|---|---|---|
| $11.00$12.50SALE | 2 l | $0.55/100ml | View ↗ | |
| $12.49 checked September 24 | 1.89 l | $0.66/100ml | View ↗ | |
| $12.49 checked September 26 | 1.89 l | $0.66/100ml | View ↗ | |
| $12.99 | 1.89 l | $0.69/100ml | View ↗ | |
| $13.29 | 1.89 l | $0.70/100ml | View ↗ | |
| $13.49 | 1.89 l | $0.71/100ml | View ↗ | |
| $4.79 | 650 ml | $0.74/100ml | View ↗ | |
| $13.99 | 1.7 l | $0.82/100ml | View ↗ | |
| $5.89 | 650 ml | $0.91/100ml | View ↗ | |
| $6.49 | 650 ml | $1.00/100ml | View ↗ | |
| $3.99 | 370 ml | $1.08/100ml | View ↗ |
Prices are estimates. We price against one representative store per chain in each region, so your local store may differ. Confirm in store. Chains without a full catalog show this week's sale price from the store's own listings where we have one.
Price history
Tracking 658 matching products at Greater Vancouver stores. Showing the 10 with the most price movement.
648 more matching products feed the per-store table above; every one is checked daily.
Common questions
How much does salsa cost in Vancouver?
Where is salsa cheapest right now?
Is salsa on sale anywhere right now?
How often are these salsa prices updated?
Stop hunting deals one store at a time
Satiafy plans your week of dinners around what's actually on sale at your stores, prices every meal at the shelf, and loads the list into your store's own cart in one click. Planning is free.
Plan my week around the sales